Camino Francés

Doprava — SJPDP

Ráno byla nejnižší teplota tři stupně a kousek od nás bekala nějaká vysoká a pak k ránu štěkal blízko pes. Moc jsme to neřešili. Spánek byl sladký. Probudilo nás až teplé sluníčko. Skoro jako v létě.

Deers se přiznal, že ráno cítil opékané toasty. A pak slyšel zvuk, jako když se dělají míchaný vajíčka. Haha, uz má slyšiny.

Sešli jsme do centra Pamplony a v Infocentru jsme se chtěli poradit, jak na start. Strýček Google totiž psal, že žádné autobusy, taxi ani vlaky tam nejedou. Tak jak se tam dostaneme? Pán nám moc hezky vysvětlil, že oficiálně je to zakázané. Cesta vede přes Pyreneje, kde v zimě bývá zima, sníh, mlha a mnoho poutníků se ztratí a policie z Pamplony pro ně musí draze jezdit je hledat. Dal nám mapy a ať jdeme z Roncesvalles, to prý vyjde skoro na stejno.

Dali jsme v blízké útulné kavárně strategický oběd. Deers je puntičkář a když je start v SJPDP tak vyjdeme z SJPDP, tečka. Pan kavárník nám popřál mnoho štěstí a že se máme stavit za tři dny, až sem dojdeme. Už se těšíme. Kafe má fakt dobré.

Deers nakonec našel krkolomný spoj a na autobusovém nádraží padlo rozhodnutí, že to doslova hecneme a nějak se tam dostaneme.

V 15:30 nám jel bus do San Sebastian. Při čekání jsme ještě nakoupili nějaké jídlo, protože nevíme, co kde kdy bude otevřené. A až budeme bezradní kráčet v 1400 m.n.m. mlhou ať máme něco dobrého na zub. Nejsme žádný nezkušený ořezávátka.

Vlakama jezdit s Deersem umíme. Horší jsou autobusy. Jak nemají koleje je to často komplikovanější. Na našem riskantním přejezdu do SJPDP máme dvě jízdy autobusem a dvě vlakem. Přestupní čas vždy 14-35 min. Neustále na každém přestupu kontrolujeme telefony, čepice, doklady, hole a tak stále dokola.

Jde to dobře. Až bus ve Francii nabral 20 min zpoždění a my ten vlak nestihli. Znáte ten pocit, když vám něco nehraje, ale vnitřně se přesvědčujete, že to bude ok? Takhle jsme se přesvědčovali na nádraží a čekali skoro třičtvrtě hodiny na další vlak. Který nakonec stejně nejel. Francouzští železničáři stávkují. No paráda! Naštěstí do poslední mezizastávky jede ještě bus. Ten má pro změnu zpoždění. Ale no tak!

Přijedeme do Bayonne a jak už tušíme, pro dnešek je to konečná. Začíná to jít pěkně z kopce. Achjo, co teď? Spát venku je dost riskantní vzhledem k velikosti města a parkům, které vypadají jako Sherwood před hlavákem v Praze. Zkoušíme najít nějaké alternativy, ale nic takhle rychle není.

Tak jdeme do hotelu. Cesta nic moc, chodník nikde. Když už to všechno vypadá opravdu beznadějně, my naštvaný, že to takhle vůbec být nemělo, zastaví nám FešákvPeugeotu206. Ochotně nás do hotelu svezl a ještě se ptal, zda máme peníze a zda jsme jedli. Díky FešákuvPeugeotu206! Pak jsme za minutu v pokoji, najíst, umýt a spát. Zítra už fakt chceme být na cestě. A nechci se starat o nic jiného než o žluté šipky a ubíhající krajinu.

7 komentářů u „Doprava — SJPDP“

 1. Máčka říká:

  Trošičku komplikované, ale podaří se.
  😉
  Je fajn, ze jsou stále lidi jako fešakvPeugeotu206. 👍🏻

 2. Dixi říká:

  Supr,supr, k ucelenýmu oprásku mi ale chybí ta šušenka .

 3. JZ říká:

  🤣🤣🤣😻

 4. MZ říká:

  Místo sušenky tam bude páreček 🤪

 5. eMaxik říká:

  Stopare neberu, ale vas bych svezl 👍

 6. Marek říká:

  Hlavně si nemyslete, že jste měli s tou stávkou smůlu…klika je spíš jí nepotkat 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *