Pumpkins

Pumpkins má na hlavě dýni. Nebo ještě lépe, ona je celá taková dýně, co se každý rok na podzim potutelně směje na všech zahradách. Veselá, trochu bláznivá a se svým úsměvem dost nepřehlédnutelná.

Skaut, čundry s kamarády nebo spaní pod širákem od malé Pumpkins rozhodně nečekejte. Na základce sice uběhla nějaký ten dálkový či přespolní běh na závodech, ale raději, než se potit na škváře, tančila s baletem v divadle.

K trekům ji přivedl až Deers, když spolu poprvé přešli Jeseníky. Dnes se tomu oba smějí, protože s tak těžkou krosnou už nikdy nikde nebyli. Každý měl snad půl kila různých velikostí švýcaráků („Co kdyby náhodou.“), dvoje boty („Co kdyby náhodou.“), celý šatník, klobouky, ve kterých vypadali jako zvláštní výprava po Africe a těžké neslušivé vojenské kalhoty vzoru 95 („Protože to je přeci stylovka do lesa.“). Fotografie z této výpravy nejsou z důvodu sebekritiky na straně Pumpkins veřejně k dispozici.

Od Jesenické výpravy utekla skoro dekáda let a pár věcí se změnilo. Hlavní úkol na trekách má Pumpkins však stále stejný — nést proviant. Díky němu má značně silnou pozici na výpravě. Deers je sice „Mozek výpravy“, ale nemůže ji nikdy nechat, protože by neměl co jíst. Ha!

Dále nesmím zapomenout zmínit důležitou vlastnost, díky které vše kolem získává zcela jiný rozměr. Od útlého dětství má velký vzor v neohroženém, vtipném, charismatickém mladíkovi. Silně ji ovlivnil svou genialitou, když během mrknutí oka vytvořil rušičku z mixéru, letadlo z bambusu, autogen z jízdního kola, nebo dynamit z hnojiva na kytky. Pumpkins to zvládne taky. Celé její jméno totiž zní: Pumpkins MacGyver. Gumičky, šňůrky, pérka, izolepu má vždy s sebou a pokud něco chybí, pomůže si třeba šiškou.

Na rodinných dovolených byla tedy vždy tím „který má všechno“ a kronikářem. Ve čtyřech tlustých denících jsou zaznamenány legendární rodinné hlášky, vtipné situace i paměti, které se jim na cestách přihodili.

Alma mater má ekonomickým směrem, profesně se věnuje financím a mentoringu.

Deers

Deers pochází z města San Piego (čti Pardubice) a narodil se 37 let poté, co Edmund Hillary a Tenzing Norgay uskutečnili prvovýstup na Mount Everest. Nyní ale dlouhodobě bydlí a pracuje v Mater Urbium (čti Praha), kterou považuje za svůj současný domov. Pokud tedy zrovna není na cestách, kde si svůj domov nese na zádech.

Chození se začal věnovat již v útlém věku. Přibližně od svých pěti let podnikal se svým padre každoroční několikadenní výlety, kdy objevoval české hory, spal v áčku a po večerech pojídal lunchmeat. Deers už ví, že tomuto stylu chození se říká čundring a je velice poetický, ačkoliv dnes se věnuje spíše ultralight trekkingu. Ale na čundring rozhodně nezanevřel, každý rok podniká s partou podobných nátur „Lov na kance“, kde svérázným způsobem objevují ty nejméně pravděpodobné kouty naší vlasti (dokonce tento vlastní styl označili jako „neo-čundring“ a Deers má pro tyto účely speciální ultraheavy sadu vybavení).

Deers je také bývalý vodní skaut a když zrovna nechodí, tak jezdí na kole, kde se kvůli své minimalistické povaze vzhlédl v dráhových kolech.

Pumpkins dotáhl k chození právě on, ačkoliv jejich první velká „dovolená“ byla na kolách na Vysočině. Až poslední léta se Deers dovídá, jaké to pro Pumpkins bylo utrpení. V té době byla na kole doslova jen za humny, a protože se znali zatím jen pár měsíců, na vrcholu každého kopce ještě chtěla nahodit oslňující úsměv a říkat, jaký je to super výlet. Od té doby jezdí Deers na kole sám.

Tato dovolená ale byla prvním potvrzením, že Deers je rozhodně „Mozek výpravy“. Plánuje trasy, sestavuje gear listy, hlídá správný směr, kilometry a v neposlední řadě, když na to přijde, věnuje se i vytváření zábavného programu. Na starosti má samozřejmě také pořizování obrazového záznamu.

Deers studoval architekturu, ale protože narozdíl od většiny architektů jí pomalu, profesně se věnuje grafickému designu, motion designu a fotografii.